Τιμητική διάκριση για το 14ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας

Τη Δευτέρα 18 Απριλίου 2016 οι μαθητές/τριες της Ε΄ τάξης του 14ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας τιμήθηκαν με το 1ο Βραβείο, στον Πρώτο Μαθητικό Διαγωνισμό δημιουργίας Εκπαιδευτικού Βίντεο με θέμα: «Ο ρόλος της ψηφιακής τεχνολογίας και του διαδικτύου στη ζωή μου». Τον παραπάνω διαγωνισμό διοργάνωσε ο Σχολικός Σύμβουλος Πληροφορικής με έδρα τη Λάρισα, ο Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ 70 1ης Περιφέρειας Δημοτικής Εκπαίδευσης Καρδίτσας και το ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ Καρδίτσας, σε συνεργασία με την Επιστημονική Ένωση για την Προώθηση της Εκπαιδευτικής Καινοτομίας (Ε.Ε.Π.Ε.Κ). Ο διαγωνισμός υλοποιήθηκε κατά το χρονικό διάστημα από 12/01/2016 έως 28/03/2016, στην Καρδίτσα.
Οι μαθητές /τριες της Ε΄ τάξης με την καθοδήγηση των δασκάλων τους, κ.κ Παπαγιάννη Αθανάσιο και Ασκητή Σεραφείμ, μέσα από τις εικόνες που βιντεοσκόπησαν μετέφεραν το μήνυμα της σωστής χρήσης του διαδικτύου και της ψηφιακής τεχνολογίας και προώθησαν την αληθινή επικοινωνία, το βιωματικό παιχνίδι και την έκφραση των συναισθημάτων μέσα από την ομαδικότητα και τη συνεργασία, τονίζοντας την σημαντικότητα της ατομικότητας.

Τιμητική Διάκριση / Έπαινος